Dlaczego warto zdecydować się na pracę za granicą?

Praca za granicą -Czy warto zdecydować się na nią?

Zapewne wiele osób, chcących podjąć pracę w innym kraju zadaje sobie pytanie czy warto zdecydować się na pracę za granicą. Czy warto podjąć ten krok? Również osoby, które szukają pracy bez określenia konkretnej lokalizacji, z pewnością w pewnym momencie n

 

atrafiają pośród różnych ofert pracy na te zlokalizowane poza granicami kraju, zastanawiając się również wówczas czy nie jest to pomysł godny uwagi. Odpowiedź na pytanie czy warto zdecydować się na pracę za granicą jest jedna: zawsze warto spróbować.

praca za granicą praca za granica

Oczywiście należy przemyśleć taką decyzję, biorąc pod uwagę swoją sytuację życiową i plany, jednak wyjazd chociażby na rok lub dwa może wnieść wiele do naszego życia. Na korzyści wynikające z podjęcia pracy za granicą wskazuje wiele artykułów ogólnodostępnych w Internecie oraz opinie ludzi na różnych forach internetowych, które wynikają z ich własnego doświadczenia.  Poniżej postaram się w skrócie przedstawić zalety wyjazdu do pracy w innym kraju.
Po pierwsze – wynagrodzenie. Patrząc realnie na zarobki w Polsce, najczęściej wystarczają one  na przysłowiowe życie „od pierwszego do pierwszego” i dość trudno znaleźć ofertę, która pozwoli nam na coś więcej, aniżeli spełnianie standardowych potrzeb. Za granicą, zwłaszcza tą zachodnią Polski, wygląda to trochę inaczej. Oczywiście, każdy racjonalnie myślący człowiek zdaje sobie sprawę, że nie jest to kraina mlekiem i miodem płynąca, ale wie również, iż szanse na lepsze wynagrodzenie są realnie wyższe. Prowadząc normalny, oszczędny tryb życia jesteśmy w stanie odłożyć pieniądze, które po powrocie do kraju umilą nam życie i pozwolą na realizację spraw związanych z większym nakładem finansowym. Stawki godzinowe oferowane przez firmy są różne. Wpływają na to warunki, kwalifikacje i wymagane doświadczenie, jednak zawsze biorąc pod uwagę konkretne propozycje, należy je dokładnie przeanalizować, ponieważ może się okazać, że pracodawca oferujący wyższą stawkę np. pobiera wyższą opłatę za zakwaterowanie itp.

Po drugie – język. Wśród wyjeżdżających za granicę pod tym kontem można wyróżnić trzy grupy osób – pierwsza: posługujący się językiem w stopniu dobrym; druga: znający podstawy; trzecia – nie znający języka w ogóle. Każda z tych grup może zyskać na wyjeździe.  Osoby znające język w stopniu dobrym, zawsze mogą poznać coś nowego, poprawić swój akcent, a także poprzez używanie języka utrwalić swoje umiejętności. Należący do grupy drugiej oraz trzeciej, czyli znający podstawy i nie znający w ogóle, poprzez słuchanie otaczającego ich  języka, a także sytuacje zmuszające ich do jego używania mogą pięknie rozwinąć swoje umiejętności i „awansować” do grupy pierwszej.

Po trzecie – korzyści kulturowe i personalne. Pod tą nazwą można rozumieć możliwość poznania kultury i życia w innym kraju, biorąc w tym aktywny udział. Poznajemy też wówczas nowych ludzi (w większości z danego kraju ale również z innych państw, którzy podobnie jak my przebywają tam na emigracji), co ubogaca nasze życie towarzyskie, jak również pozwala rozbudować sieć kontaktów, co w przyszłości może się okazać owocne pod kątem kariery. Jest to również doświadczenie życiowe uczące nas elastyczności, reagowania na nieprzewidziane sytuacje ( bo przecież takie mogą się zdarzyć ) oraz pewność tego, że jesteśmy w stanie podołać każdemu wyzwaniu we własnym kraju, skoro udało nam się to na obczyźnie.

Podsumowując zawsze warto spróbować swoich szans i wybrać pracę za granicą, co oprócz korzyści finansowych wniesie w nasze życie nieoceniony bagaż doświadczeń, który nie raz okaże się pomocny.

 

Autor: Anna Mrożek

Zapraszam do kontaktu :

E-Mail: praca@eurojob24.pl
Nie zwlekaj – aplikuj jeszcze dziś. Wypełnij nasz formularz – uzupełnij kwestionariusz – a my oddzwonimy! Możesz również wykonać połączenie – udzielimy wszelkich informacji  o bieżących projektach.

Telefon:

+48 500 496 799

+48 957241288

Oferty pracy i najnowsze wieści od nas znajdziecie również na naszej stronie Facebook.

Tagi: , , , , , , ,